لطفا تا بارگذاری کامل منتظر باشید ...
0%

طرح توجیهی احداث واحد و سود تولید دستمال کاغذی

۱۸ کالایی که کمتر تولید شد + جدول
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸
هزینه احداث کارخانه تولید دستمال کاغذی
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸

طرح توجیهی احداث واحد تولید دستمال کاغذی

img

طرح توجیهی پیش رو در مورد محصول دستمال کاغذی رولی است . سود تولید دستمال کاغذی

 

 معرفی محصول طرح توجیهی

طرح توجیهی پیش رو در مورد محصول دستمال کاغذی رولی بوده و جنس این دستمال از نوعی کاغذ تولید شده از الیاف سلولزی و خمیر کاغذ می‌باشد‌. کد آیسیک دستمال کاغذیتوالت ۲۱۰۹۱۲۳۱ می‌باشد. این طرح توجیهی با جهد و تلاش کارشناسان و متخصصان مجرب امکان سنجی تهیه گردیده است.

معرفی کاربردهای محصول طرح توجیهی

امروزه این محصول به یکی از ضروریات زندگی مردم تبدیل گشته به‌طوری که تقریباً نمی‌توان منزلی را یافت که در آن از انواع دستمال کاغذی استفاده نگردد. به‌علاوه در اکثر اماکن عمومی، اداره‌جات، اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌ها نیز به‌طور گسترده از انواع دستمال کاغذی استفاده می‌شود‌. دستمال کاغذی تولید شده در این واحد به‌عنوان یک کالای نهایی برای مصارف بهداشتی و مختلف و خشک کردن دست و صورت کاربرد دارد. بنا براین ارائه این طرح توجیهی برای اجرای هر چه بهتر طرح بایا و لازم می باشد.

بررسی سابقه مصرف محصول طرح توجیهی

میزان مصرف محصول طرح توجیهی مذبور را در سال‌های اخیر حدود ۳۹۰هزار تن در سال برآورد کرد. با توجه به ارتقای سطح بهداشت فردی و جمعی در سال‌های آتی نسب به دهه قبل، میزان مصرف انواع دستمال کاغذی در سال‌های آتی بیش از رشد جمعیت کشور، افزایش پیدا می‌کند. بنابراین میزان مصرف این محصول در سال‌های آتی با رشد حداقل۱۰ درصد افزایش می‌یابد و حدود ۵۷۰ هزار تن در سال برای سال ۱۳۹۰  برآورد می‌گردد‌.

تحلیل ضرورت اجرای پروژه طرح توجیهی

با پیشرفت جامعه بشری و پی بردن به اهمیت رعایت بهداشت در دنیای امروز، نیاز به این محصول بیش از پیش نمایان شده و مردم دنیا با دستمال کاغذی و دیگر تولیدات مرتبط با آن به‌عنوان یک کالای ضروری به صورت روزانه سر و کار دارند. از این‌رو نیاز به احداث کارخانجات جدید و همچنین بهبود کیفیت این محصول در هر کشوری لازم می‌باشد

دستمال

مواد اولیه، کمکی و مصرفی طرح توجیهی

در طرح تولید دستمال کاغذی به موادی شامل: کاغذ تیشو و وسایل بسته‌بندی … و مورد نیاز است که کاغذ تیشو مهمترین ماده اولیه آن است‌.

بازار هدف برای طرح توجیهی

طبق مطالعات متخصصان مربوطه در این طرح توجیهی، علاوه بر بازار داخلی یک بازار بزرگ می‌باشد‌، یکی از محصولاتی که هر ساله به میزان قابل توجهی صادر می‌گردد انواع دستمال کاغذی و محصولات مرتبط با آن می‌باشد. تنها در سال ۱۳۸۵ صادرات این محصول براساس آمار منتشره از وزارت بازرگانی کشور، در حدود ۲۷۱/۱۰۵ تن بوده که عمدتاً به کشورهای همسایه صادر گردیده است‌. سود تولید دستمال کاغذی

دانش فنی پروژه طرح توجیهی

امروزه اکثر ماشین‌آلات تولید دستمال کاغذی دارای تکنولوژی برتری بوده و اکثر مراحل تولید توسط کامپیوترها کنترل می‌شوند و این امر در کیفیت محصولات جدید پیداست. این تکنولوژی‌های جدید دست تولید‌کنندگان را در تولید محصولات متنوع بسیار باز می‌گذارد. دستمال‌های معطر و دارای نقوش جذاب و متنوع با روش‌های تولید امروزی قابل تولید شده‌اند و اکثر مصرف‌کنندگان بیشتر دنبال چنین محصولاتجدید و متنوع می‌باشند‌.

خلاصه بررسی مالی طرح توجیهی

دستمال1

روش تولید محصول طرح توجیهی

ابتدا رول‌های کاغذ آماده که ۸۸ سانتیمتر عرض دارد از انبار مواد اولیه به سالن تولید حمل می‌گردد.این رول‌ها روی دستگاه برش نصب شده و به عرض ۲۲ سانتیمتر برش خورده و به ابعاد ۶/۲۱ سانتیمتر پرفراژ می‌شود. نهایتاً به دور لوله مقوای مرکز به قطر ۱۰ سانتیمتر پیچیده شده و سپس در کیسه‌های پلی‌اتیلن به‌صورت دوتایی بسته‌بندی می‌گردد. آخرین مرحله تولید قرار گرفتن در کار تنهایی با ظرفیت ۱۲ جفتی (۲۴ عددی) به انبار منتقل می‌گردد. سود تولید دستمال کاغذی

دیاگرام فرایند تولید محصول طرح توجیهی

دستمال1

 

محل‌های پیشنهادی اجرای طرح طبق طرح توجیهی

استان‌های خوزستان، فارس، خراسان رضوی، مرکزی، اصفهان، قم و قزوین دارای امکانات و شرایط مناسب‌تری نسبت به دیگر مناطق کشور برای راه‌اندازی چنین واحد تولیدی می‌باشند‌.

 نتیجه‌گیری از طرح توجیهی و پیشنهاد

با توجه به موارد مطرح شده در طرح توجیهی پیش رو، می‌توان نتیجه گرفت؛ هرچند بازار مناسبی برای فروش دستمال کاغذی در کشور و منطقه وجود دارد ولی بر این براساس میزان تولید واحدهای موجود و مجوزهای صادر شده، در صورت به بهره‌برداری رسیدن واحدهای در دست اجرا، در سال‌های آتی مازاد تولید در کشور خواهیم داشت و احداث واحدهای جدید تولید انواع دستمال کاغذی، مشکل فروش را برای کلیه واحدهای فعال به‌وجود می‌آورد. بنابراین به نظر می‌رسد؛ سرمایه‌گذاری برای احداث واحد تولید انواع دستمال کاغذی، توجیه‌پذیر نیست. چراکه علاوه بر مشکل فروش محصول، بر اساس محاسبات انجام شده، قیمت تمام شده محصول از متوسط قیمت فروش محصول در بازار بیشتر است و طرح زیان‌ده می‌باشد. در نتیجه طرح توجیهی راه اندازی واحد تولیدی دستمال کاغذی طبق نظر متخصصان این طرح توجیهی نامعقول می باشد. سود تولید دستمال کاغذی

خلاصه برخی ایده های سرمایه گذاری

 * درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه ها بسته شده است

به کمک نیاز دارید ؟ گفتگو با ما در واتساپ